Prvi šolski dan na Podružnični šoli v Temenici

Tretjega septembra se je sedmim drugošolcem na PŠ v Temenici pridružilo osem prvošolcev. Po že tradicionalnem skoku v šolske prostore, ki simbolično prikazujejo začetek šolskih dogodivščin, učenj, raziskovanj in medvrstniških druženj, so prvošolce na njihov prav poseben dan, ob 11. uri prijazno sprejeli drugošolci in njihovi učiteljici. Zanje so pripravili prav posebno dobrodošlico. V nastopu, v katerem so sodelovali čisto vsi učenci, so se predstavili tako v slovenskem kot v angleškem jeziku. Družili so se ob petju (Sovica Oka, Burja), plesu (Monkeys) in deklamaciji (Škrat). Vse zbrane je pozdravil tudi ravnatelj Janez Peterlin ter predstavnika ZŠAM Ivančna Gorica. Učence je pozdravila tudi pedagoginja Irena Novak.

Seveda je bil na deževen ponedeljkov dan čas tudi za igro, ki jo niso zmotile niti dežne kaplje. Staršem in vsem navzočim so učenci predstavili staro igro Kamenčke talat, ki so jo zelo hitro osvojili tudi prvošolci. Po okusnem kosilu in sladici pa so drugošolci z veseljem razkazali prvošolcem tudi različne druge igrače in družabne igre, po katerih posegajo tako v podaljšanem bivanju kot med odmori v času pouka. Ko so se starši po kratkem roditeljskem sestanku ob zaključku odpravili po svoje otroke v sosednjo učilnico, so skupaj z razredničarko prijetno presenečeni uzrli zanimiv prizor – vseh 15 učencev, pomešanih med seboj, so se kot ena velika družina igrali na blazinah in za klopmi. Naj bo takih prijetnih prizorov, prijateljskih druženj in spontane igre v tem šolskem letu čim več med vsemi našimi šolarji!