Prvi šolski dan na PŠ v BOŠ

V Bolnišnici za otroke Šentvid pri Stični, ki je naša druga podružnična šola, se je pouka udeležilo 12 učencev. Novega šolskega leta so se razveselili tako učenci razredne kot predmetne stopnje. Skupaj z našimi učiteljicami so se predstavili drug drugemu ter se seznanili s pravili in načinom dela pri pouku v bolnišnični šoli, ki se razlikuje od tistega, ki so ga učenci po večini vajeni. Ker so njihova prioriteta predvsem zdravstvene terapije in terapevtske dejavnosti, so se pouka prvega šolskega dne udeležili le v obsegu dveh šolskih ur. Kljub temu pa je bilo dovolj časa in priložnosti tudi za miselne orehe, zabavno matematiko, igro in ples. V drugem tednu pa nadaljujemo po ustaljenem urniku z izvedbo vseh predmetov tako kot njihovi sošolci in sošolke širom cele Slovenije.