Prvošolci prvič prestopili šolski prag

Megleno in malce hladno prvo septembrsko jutro – čas, ko je šolski prag prvič prestopilo kar 53 prvošolcev matične šole in 10 učencev Podružnične šole Temenica. Skupaj s starši so se zbrali pred šolo, kjer jih je čakal kratek kulturni program, z nagovorom gospe ravnateljice in župana. Nasmejali so se ob razigrani predstavi klovnese Ifigenije Sfrčkljane. Po zabavni točki je šolska pedagoginja predstavila učiteljice in poklicala prvošolce na oder, kjer so prejeli rumene rutice. Ko so se vsi zbrali, so pomahali staršem in pogumno prestopili šolski prag. V šoli jih je čakala že prva naloga – skok čez kolebnico v prvi razred. Vsi so ga uspešno opravili, prejeli diplome in darila. Na koncu jih je čakalo sladko presenečenje, da se bodo prvega šolskega dne spominjali še mnogo let. Po končanem druženju so se polni rok, doživetij in novih pričakovanj vrnili k svojim staršem.