Rezultati državnega tekmovanja iz zgodovine

index
Slavko Pengov, Boj za staro pravdo, 1958, freska, detajl stenske poslikave v preddverju Državnega zbora RS, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije-Restavratorski center, foto Vid Klančar, 2010

Letošnja tema tekmovanja je bila povezana z 500-letnico kmečkega upora. Že šolskega tekmovanja se je udeležilo 25 učencev, kar 6 pa je kasneje odšlo naprej na področno tekmovanje.  Zaključek tekmovanja je potekal v Brežicah. Tam se je v soboto, 19. 3. 2016, zbralo kar 138 učencev in učenk iz cele Slovenije, ki se jim je uspelo uvrstiti na državno tekmovanje. Med temi sta bila tudi dva učenca naše šole, Tadej Strah 9. b in Neža Vocovnik 8. a. Oba sta bila med najboljšimi, Neža Vocovnik pa je dosegla zlato priznanje.

Čestitke vsem tekmovalcem!