ŠD  1. r – KOLESARJENJE IN SPRETNOSTI Z ŽOGO ZA ZLATI SONČEK

Rumeno sonce na nebu in zabavne športne naloge programa zlati sonček so učence prvega razreda v petek, 2. 6. 2023, vabili na 4. športni dan. Prvošolci so se preizkusili v vožnji s kolesom, vodenju žoge in zadevanju cilja. Naloge z žogo so učenci izvedli v telovadnici. Izkazalo se je, da je tako, kot pravi pregovor, da vaja dela mojstra, če mojster dela vajo. Še malo vaje in žoga bo zagotovo “ubogala” vse prvošolce. Na šolskem igrišču je učence pričakal kratek poligon, sledila pa je še spretnostna vožnja s kolesom. V dokaz, da so resnično uživali, se je slišalo vzklikanje: »To je najboljši dan, to je najboljši dan!« Navdušenje je bilo tako veliko, da so tudi drugi del športnega dne preživeli na igrišču in izkoristili topel pomladni dan za kolesarjenje, saj se ne zgodi pogosto, da lahko v šolo pripeljejo tudi svoja kolesa.