Šolsko tekmovanje iz RAZVEDRILNE MATEMATIKE

V torek, 12. 12. 2023, je potekalo šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike. Tekmovanje je potekalo s ciljem širjenja in poglabljanja znanja matematike ter spodbujanja različnih matematičnih veščin med učenci. Tekmovanje poteka s ciljem razvijanja algoritmičnega mišljenja, logičnega sklepanja, računskih spretnosti in prostorske predstavljivosti.
Tekmovanja se je udeležilo 29 učenk in učencev od 6. do 9. razreda. Izmed vseh udeležencev je 7 učencev doseglo bronasto priznanje. Na državno tekmovanje, ki bo potekalo 10. 2. 2024 v Ljubljani, so se uvrstili trije učenci, in sicer: Larisa Dremelj (6. a), Jurij Jereb (7. a) in Karin Zupančič (7. a).

Iskrene čestitke vsem, ki ste se udeležili tekmovanja iz razvedrilne matematike! Vaša aktivna udeležba odraža vaš trud, vztrajnost in ljubezen do matematike, ki je ključnega pomena za vaš intelektualni razvoj.