ŠPORTNI DAN: Interdisciplinarna ekskurzija v Belo krajino

Kar 102 malih slončkov je, 14. junija 2022, sedmošolce spremljalo na zaključni interdisciplinarni ekskurziji v Belo krajino.

Sprva smo se ustavili v Adlešičih, na domačiji Cvitkovič, kjer so nas gostoljubno pozdravili z domačim jabolčnim sokom. Po skupinah smo nato spoznavali, kakšno je bilo življenje ljudi v Beli krajini včasih, sledila je predstavitev predelave lanu od semena do platna, ogled vezenin iz platna in njihov namen ter postopek nastanka Belokranjske pisanice. Vse je bilo res zanimivo in upamo, da se kdaj še vrnemo in se preizkusimo na kakšni zanimivi delavnici, ki jo izvajajo na tej domačiji. Polni novih spoznanj smo se nato odpeljali v Krajinski park Lahinja, kjer smo spoznali značilnosti parka skupaj z rastlinstvom, živalstvom, zgodovinsko poseljenostjo, arheološkimi najdbami ipd. Uživali smo v lepotah parka ter si za zaključek ogledali še žago in mlin na njihovi domačiji. Rahlo vendar prijetno utrujeni smo se odpeljali na kopanje v Dolenjske Toplice. Uživanje na toboganih, trampolinih, kopanje v bazenih, druženje s sošolci, sladoledi in druge dobrote so nam še dodatno polepšali dan. Dan je bil poučen, vesel, sončen in nepozaben. Že komaj čakamo na kakšno podobno skupno dogodivščino.