Tabor v CŠOD Kranjska Gora

sreda, 26. 4. 2023

Po torkovem bogatem večeru smo v sredo delovali kot usklajen orkester. V lepi gorski idili smo v sončnem vremenu izvajali dejavnosti v naravi. Domov se vračamo z bogatimi izkušnjami in tesnejšimi prijateljskimi vezmi. Hvaležni smo šoli in učiteljem CŠOD za vso podano vsebino, potrpežljivost in doslednost, s katero so nas usmerjali te dni.

torek, 25. 4.

Zbudili smo se v kristalno čisto jutro. Spokojna Kranjska Gora nas je vabila na plano.  Okoliški vrhovi so prav lepo pokriti s snegom. Nizke temperature so spremljale vse naše dejavnosti. Le zakaj se je potrebno na pragu prihajajočega maja toplo obleči?  »Saj me ne zebe, celo vroče je,« zatrjujejo nekateri. In ravno takšni, so na svoji koži izkusili, da ne moremo delovati proti naravi, ampak jo opazovati, poslušati nasvete in se prilagajati. Opremili smo se za kolesarjenje, spoznavanje Triglavskega narodnega parka, za pohod do Zelencev in lokostrelstvo. Skozi dan smo občutili božanje sončnih žarkov, veter, opazovali kopičenje oblakov iz katerih se je spustil tudi leden dež.

Prav prijetno in toplo pa je v našem domu. Izdatno spoznavamo, kako pomembno je sodelovati v jedilnici, upoštevati načela spoštljivega obnašanja in govorjenja. Naučili smo se zlaganja oblek, prtičke smo zlagali v obliki lotusovega cveta, iz brisač smo naredili labode ipd. Nekateri so si čas krajšali s kvačkanjem, slikanjem in družabnimi igrami.

Večer je bil v znamenju posebnih iger v smislu Team buildinga, spomnili smo se tudi prihajajočih praznikov in se poveselili.  Učitelji pa so izkoristili vsako priložnost, da so nas vzgajali in se trudili, da bi nam ti kratki dnevi ostali v najlepšem spominu. Spanec se bo vsem prilegel.

Sreda, mi smo pripravljeni.

ponedeljek, 24. 4. 2023

Tudi letos sta razredničarki poskrbeli, da bomo sedmošolci nekaj dni  preživeli v skupnem druženju z vrstniki, učenju v naravi in različnih športnih aktivnostih v CŠOD Kranjska Gora. Pomemben cilj tega tabora je tudi učenje prijaznosti, spoštovanja in ostalih veščin dobrih medsebojnih odnosov.

Zjutraj smo v Kranjski Gori prehiteli pričakovan dež, tako da smo po malici kovčke in ostalo prtljago še po suhem odnesli v dom. Domsko osebje in učitelji so nas zelo prijazno sprejeli in nam predstavili njihova pravila. Sledilo je urejanje sob, postiljanje postelj, zlaganje oblačil in oblikovanje sobnega grba, nato smo se okrepčali  z okusnim kosilom in se pripravili na popoldanske aktivnosti.

Razdelili smo se v tri skupine. Zaradi dežja smo se namesto na kolo podali na pohod, drugi smo spoznali naravni rezervat Zelenci, tretji pa streljali z lokom.

Po večerji smo se ponovno toplo obleki in podali še na ogled Kranjske Gore in njenih znamenitosti.