TD – Sorica

V četrtek, 4. aprila 2019, so imeli učenci 3. razreda 3. tehniški dan, ki so ga izvedli na Sorici v rojstni hiši slikarja Ivana Groharja. Tehniškega dne se je udeležilo 48 učencev in 4 učiteljice.

Izpred šole so se odpeljali ob 7.30 in ob 9. 30 prispeli na Groharjevo domačijo na Sorici. Tam jih je prijazno sprejel g. Gašper Kačar in jih povabil v hišo. Učenci so pomalicali, nato pa se odpravili v glasbeni atelje. Spoznali so različna tolkala in načine igranja na njih. Naučili so se različne ritmične spremljave ter pripravili glasbeno točko. Učitelj Gašper je igral na harmoniko, učenci pa so ga ustrezno spremljali. Pripravili so samostojni koncert.

Nato so odšli v slikarski atelje, kjer so spoznali življenje in delo Ivana Groharja. Spoznali so tudi tehniko senčenja risbe, ki so jo preizkusili z risanjem tihožitja. Nastala so zelo dobra dela.

Učenci so si nato v galeriji ogledali še reprodukcije slik Ivana Groharja ter predmete etnografske zbirke, ki so razstavljeni po celotni hiši.

Po malici in sprostitvenih minutah so se odpravili proti domu. Pred šolo so prispeli ob 15.10.

Učenci so preživeli zanimiv in ustvarjalen dan.