Tekmovanje iz znanja nemščine in angleščine

V mesecu marcu so se devetošolci preizkusili v znanju kar dveh tujih jezikov. V torek, 22. marca 2021, je namreč potekalo šolsko tekmovanje iz znanja nemščine za 9. razred, v ponedeljek, 29. marca 2021, pa šolsko tekmovanje iz znanja angleščine.

Tekmovanja iz nemščine so se udeležili štirje učenci, v znanju angleščine pa se je preizkusilo šest učencev. Na tekmovanju iz nemščine se je najbolj izkazal Žak Grabljevec in osvojil bronasto priznanje. Na tekmovanju iz angleščine pa so bronasto priznanje dosegli Valter Zaletel, Marko Jeremić, Žak Grabljevec in Tevž Rus, ki se je tudi uvrstil na državno tekmovanje.

Učencem iskreno čestitamo, Tevžu pa želimo veliko uspeha še na državnem tekmovanju.

Jana Crnkovič, mentorica tekmovanja iz nemščine, in Katja Peršak, mentorica tekmovanja iz angleščine