Učenci PŠ Temenica na travniku

TRAVOBOL

PRITOŽILA SE JE TRAVA,
DA JO OD HRUPA BOLI GLAVA.
DA ROPOTAJO KORENINE,
KI SE POGANJAJO V GLOBINE,
IN KRT, KI VES DAN RIJE,
DA SE PRED SONCEM SKRIJE.
DEŽEVNIKI VES ČAS BRNIJO,
STONOGE SEM IN TJA HITIJO.
ROPOT SE NIKDAR NE KONČA,
TRAVA TRAVOBOL IMA.
ZATO ČISTO LAHNO
STOPAJ PO TRAVI,
DA JI ŠE TI NE ODMEVAŠ V GLAVI!

V torek, 14. 5. 2024, smo z učenci Podružnične šole Temenica pazili, da trava ni dobila travobola, saj smo kljub oblačnemu vremenu izvedli naravoslovni dan z obiskom travnika.
Sprehodili smo se do Čagošč, do gospe Olge, ki ima še lep, pisan in nepokošen travnik. Tam smo nadaljevali z delom po postajah na travniku. Na postajah smo uporabljali vsa svoja čutila in si tako ogledali travniške živali, iskali različne cvetlice, jih poimenovali in vonjali, tipali liste in stebla, ter odkrili, da je na travniku zelo veliko vrst trave. Postavili smo se v vlogo detektivov in na travniku iskali različne travniške zaklade. Po koncu našega raziskovanja smo se igrali različne igre in se posladkali z dobrotami, ki nam jih je pripravila gospa Olga.
Nato smo se polni novih znanj in lepih izkušenj vrnili nazaj do šole.

Najlepše se zahvaljujemo gospe Olgi za prijazen sprejem in čas, ki si ga je vzela za nas.