Znani rezultati šolskega tekmovanja Bober

slika01Med 10. in 14. novembrom 2014 je na šoli potekalo šolsko tekmovanje v informacijski in računalniški pismenosti Bober.
Njegov glavni namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo, saj je računalnik neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov.

Tekmovalna vprašanja se navezujejo na algoritmično razmišljanje, logično sklepanje, razvoj spretnosti za reševanje problemov, uporabo informacijske tehnologije in njen vpliv v družbi. Otroci spoznajo, da je razmišljanje in ustvarjalno reševanje problemov zanimivo in zabavno.

Letošnje tekmovanje je potekalo od drugega razreda osnovne šole naprej.
Tekmovalci od drugega do petega razreda so reševali naloge na papir, od šestega razreda naprej pa na računalnik.

Na šoli se je tekmovanja udeležilo prek sto učencev.

Bronasta priznanja so dobili: Erik Petan, Hana Koleša, Maj Šmid, Martin Pongrac, Tara Pust, Žan Štrempfelj, Gaja Rovanšek, Karin Potokar, Klara Dolničar, Nejc Grandovec, Tevž Rus, Valter Zaletel, Alja Božič, Veronika Sreš, Ana Adamlje, Katja Markovič, Mirjam Zvonar, Nina Grabnar, Zala Miklič, Jaša Štibernik, Jure Grabljevec, Klara Verbič, Martina Glavič, Matija Kutnar, Medin Ibričić, Sašo Kastelic, Tomaž Razinger, Valeriia Kravchenko, Breda Kastelic, Hana Omahen, Miha Koporc, Nejc Rus, Urh Furjanič, Ambrož Bregar, Anita Merlak, Maja Bavdež, Tadej Strah, Andraž Novak, Blaž Omahen, Domen Koščak, Jan Hribar, Janja Medved, Martin Ostanek.

Državno tekmovanje bo 17. januarja 2015 v Ljubljani. Na njem bodo sodelovali učenci od šestega razreda naprej. Iz vsakega razreda je predvidoma povabljenih 1% najboljših tekmovalcev v državi.

Našo šolo bosta zastopala Kastelic Breda in Strah Tadej.

Čestitamo vsem dobitnikom priznanj, Bredi in Tadeju pa želimo veliko uspeha na tekmovanju.