Letalsko obarvano druženje

Letalski klub Šentvid je v sredo, 19. aprila 2023, široko odprl svoja vrata več kot 200 obiskovalcem ( šolarjem, njihovim staršem in učiteljem) ter jim prijazno predstavil svoje letalske in padalske aktivnosti.

Mlajši in starejši letalski navdušenci so si lahko pobližje ogledali letala, padalsko opremo in spoznali delovanje letališča.

Prava zanimivost druženja pa je bila raketa, ki so jo člani kluba izstrelili visoko v zrak in navdušili vse prisotne.

Biti pilot so sanje marsikaterega otroka, zato so se člani društva izredno potrudili, da jim pokažejo, da je te sanje možno uresničiti.

Obiskovalci so bili navdušeni tudi nad gostoljubnostjo letalskega društva. Njihovi člani so z veseljem odgovarjali na vsa vprašanja osnovnošolcev, jim postregli z okusnim pecivom in palačinkami ter  prisotni množici pokazali, da je tradicija letalstva v Šentvidu pri Stični še kako živa.