Naravoslovni dan Travnik in vrt na PŠ Temenica

V četrtek, 19. 5. 2022, smo z učenci Podružnične šole Temenica izvedli naravoslovni dan z naslovom Travnik in vrt. Sprehodili smo se do Čagošč, kjer smo si ogledali vrt gospe Olge. Na vrtu smo prepoznavali pridelke, si ogledali različna orodja in se tudi sami preizkusili v vrtnarjenju. Zatem smo pomalicali in se podružili. Kasneje smo nadaljevali z delom po postajah na travniku. Na postajah smo uporabljali vsa svoja čutila in si tako ogledali travniške živali, iskali različne cvetlice, jih poimenovali in vonjali, tipali liste in stebla, ter odkrili, da je na travniku zelo veliko vrst trave. Postavili smo se v vlogo detektivov in na travniku iskali različne travniške zaklade. Sprehodili smo se tudi do jelenov, si jih ogledali in pobožali. Gospod Rajko pa nam je prijazno povedal še nekaj zanimivosti in nam pokazal odpadlo rogovje. Nato smo se polni novih znanj in lepih izkušenj vrnili nazaj do šole. V podaljšanem bivanju pa smo se še malo posončili in poigrali na mivki ter ustvarjali zanimive skulpture.

Najlepše se zahvaljujemo gospe Olgi in gospodu Rajku za prijazen sprejem in čas, ki sta si ga vzela za nas.