Prižig lučk na jelki

V sredo, 6. 12. 2017, so se učenci in učenke ob 7.35 zbrali v šolski avli.

Učitelja Jan Vodovnik in Jerca Starc sta zapela ljubezensko pesem iz filma Moje pesmi moje sanje.

S prijetnim nagovorom voditeljskega para je sledilo kratko povabilo k prijetnemu in mirnemu vstopu v čarobni božično-novoletni čas.

Z odštevanjem »3, 2, 1!« so se na jelki slavnostno prižigale lučke. Sledil je vsesplošni »Vau!«. Miklavž pa tudi letos ni pozabil na učence, učenke, učitelje in učiteljice. Presenetil jih je s sladko – sadno pozornostjo.

Šolski prostori so že za novoletni semenj dobili novoletno podobo. Avlo tako krasi ledena vasica z jezercem, rokavičkami, nogavičkami in toplim babičinim kotičkom; jelka je ovešena v številne pisane cofke. Vhod razredne stopnje pa ima kažipot do Božička.

Vsak učenec si bo/je lahko v naslednjih dneh med odmori postregel s suhim sadjem iz peharja pod jelko.