GEOGRAFSKI DAN ZA DEVETOŠOLCE

Učenci 9. razredov so imeli v torek, 26. 9. 2023, prvi naravoslovni dan. Po uvodnih navodilih so se najprej z gozdarjema Zavoda za gozdove Slovenije odpravili na teren v bližnji gozd. Tam so se pobliže spoznali z delom gozdarja, izvedeli veliko novih informacij o gozdu in njegovi negi ter ugotavljali različne funkcije gozda.

Po malici je sledil še orientacijski pohod. Učenci so se v skupinah odpravili na pot v okolico Šentvida, pri čemer jim je bil v pomoč zemljevid ter natančno napisana navodila. Med hojo so jih na določenih točkah čakale posebne naloge: opazovali so okolico, merili temperaturo zraka in vode, določali pH vode, se orientirali s pomočjo kompasa, merili naklon, določali imena rastlin … Vse skupine so po svojih najboljših močeh rešile zastavljene naloge, nekateri pa so bili pri tem izredno hitri. Ob koncu dneva so se vsi varno in zadovoljni z opravljenim delom vrnili k šoli.