Predstavitve srednjih šol

V torek, 8. januarja 2019, je bilo popoldne v prostorih Osnovne šole Ferda Vesela Šentvid pri Stični spet živahno kot na tržnici. To je povsem ustrezen izraz, saj je osemnajst srednjih šol na tako imenovani tržnici poklicev staršem in učencem predstavljalo svoje izobraževalne programe. Ponudba programov, o katerih so bile na voljo informacije iz prve roke, je bila vsebinsko in številčno izjemno bogata. Razveseljivo je tudi dejstvo, da so bili v večini skupin, ki so predstavljale srednje šole, kot uspešni dijaki promotorji bivši učenci naše osnovne šole. Vsem, še posebej srednji šoli iz naše občine, se za sodelovanje lepo zahvaljujemo.

Aktivnosti devetošolcev na področju izbire srednje šole so v polnem teku. Z zbiranjem kvalitetnih informacij in svetovalno usmerjenimi pogovori nadaljujemo po načrtovanem programu. Nekaj promocijskega gradiva je še na ogled na panojih v avli in v knjižnici, nekaj slik o dogajanju pa v nadaljevanju.